Darmowa wysyłka od 150 PLN | Infolinia +48882150712 (pn-pt 8:00 - 16:00)
Swipe to the left

Jak dobrać rozmiar stroju kąpielowego, by pasował idealnie?

Jak dobrać rozmiar stroju kąpielowego, by pasował idealnie?
By Self Team 9 months ago 1118 Views No comments

Idealnie dobrany strój kąpielowy potrafi wymodelować figurę oraz trzymać się pewnie na ciele zarówno podczas plażowania, jak i wodnych kąpieli. Kiedy lato za pasem, to znak, że czas na nowy kostium kąpielowy. Jak dobrać odpowiedni rozmiar stroju kąpielowego?

Jak się mierzyć, by zamówiony strój online pasował idealnie?

Wiele kobiet uwielbia zakupy online i wcale nas to nie dziwni. Oszczędzają czas i zwykle mają większy wybór modeli. Jednak kupno stroju kąpielowego przez internet może wydawać się trudne. W rzeczywistości wcale takie nie jest, jeśli dokładnie się zmierzysz. Najważniejsze, byś dokładnie określiła swój rozmiar pod biustem i obwód klatki piersiowej (w najszerszym miejscu). Pamiętaj, żeby miarka była na tej samej wysokości i tworzyła równy krąg. Powinna też naturalnie, lecz pewnie przylegać do ciała – ani się wżynać, ani być zbyt luźna. Następnie określ swój obwód bioder. Pomiary te dopasuj do wartości na stronie producenta. Miej na uwadze fakt, że każdy sprzedawca może mieć inną rozmiarówkę. Co więcej – wymiary mogą się różnić w zależności od danego modelu kostiumu. Aby uniknąć wpadki, za każdym razem sprawdź czy rozmiar danego modelu się zgadza.

https://self-collection.com/base/swimwear/kolekcja...

Pamiętaj, że ciało się zmienia, czyli jak kupić strój kąpielowy

Masz w szafie strój kąpielowy z ubiegłego sezonu? Raczej nie bierz pod uwagę jego wymiarów, gdyż te mogą być już nieaktualne. Ciało zmienia się dynamicznie i nawet jeśli nie ubyło Ci kilogramów, to mogło ubyć Ci centymetrów. Zatem przed zakupem nowego kostiumu mierz swoje gabaryty na bieżąco. Obwód biustu może znacznie zmieniać się również w zależności od dnia cyklu menstruacyjnego. Najlepiej dobieraj również osobno stanik i majtki, bo w zależności od sylwetki nie zawsze przysłowiowy rozmiar „M” na górze, musi odpowiadać „M” na dole.

https://self-collection.com/base/swimwear/kolekcja...

Na co zwracać uwagę kupując stój kąpielowy?

W przypadku usztywnianych kostiumów jednoczęściowych na plażę istotna jest także ich długość. Zbyt obszerny model nie będzie dobrze przylegać do ciała, z kolei za krótki może nieładnie spłaszczać biust. Co innego kostiumy sportowe do pływania – te zwykle są bardziej elastyczne i łatwiej dopasowują się do ciała. Mimo różnych myśli typu: „kupię nieco mniejszy rozmiar, może schudnę do wakacji”, decyduj się na kostium kąpielowy, który odpowiada Twoim bieżącym pomiarom. Nie ma co się łudzić. Zbyt mały model sprawi, że będziesz wyglądać na otyłą, w za dużym kostiumie mogą opadać ramiączka, a strój będzie krępować Twoje ruchy.

https://self-collection.com/base/swimwear/kolekcja...

Rozmiar stroju kąpielowego a typ sylwetki

Poza swoimi wymiarami, zwróć również uwagę na fason, kolor i ewentualne wzory kostiumów kąpielowych, bo te także mają znaczenie. Oczywiście za optycznie wyszczuplające uznawane są ciemne kolory jak brąz, czarny, grafit czy granat. Jeśli chcesz jednak wizualnie powiększyć biust, sięgnij po jaśniejszą górę, najlepiej również z dużymi wzorami. Możesz wybrać też stanik typu push-up z ozdobną falbaną. Podobnie majtki od stroju kąpielowego. Te dobierz w zależności od kształtu pupy. I tak: do typu kwadratowego najlepsze będą figi o obniżonym stanie lub stringi. Okrągła pupa najkorzystniej będzie się prezentować w zabudowanych majtkach. Z kolei w przypadku pośladków o kształcie odwróconego serca – idealne będę modele o wyższym stanie lub biodrówki z nogawkami.

https://self-collection.com/base/swimwear/

Dobór rozmiaru stroju kąpielowego podczas zakupów online wcale nie jest tak straszny jak może się wydawać. Warto poświęcić chwilę na dokładne pomiary, by jak najdłużej cieszyć się wymodelowaną figurą i pewnie czuć się na plaży w nowym kostiumie.