Darmowa wysyłka od 150 PLN | Infolinia +48882150712 (pn-pt 8:00 - 16:00)
Swipe to the left

Jak równomiernie opalić ciało?

Jak równomiernie opalić ciało?
By Admin 1 years ago 875 Views No comments

Dawniej opalenizna była kojarzona z niskim statusem społecznym. Dzisiaj jest najbardziej pożądanym efektem, dla którego spędza się długie godziny na plaży. Wydawać by się mogło, że opalanie to prosta rzecz – wystarczy założyć strój kąpielowy, położyć się na słońcu i czekać. Niestety nie jest to aż tak proste – opaleniznę najczęściej psują przebarwienia oraz fakt, że słońce nie dociera w miejsca, które zakrywa strój kąpielowy. Więc jak się opalać, żeby opalenizna pokrywająca ciało była równomierna?


Odpowiedni strój

Ilość oraz różnorodność strojów, jakie pojawiają się w sklepach szczególnie przed sezonem letnim może przyprawić o ból głowy, przez co trudno wybrać ten idealny. Jeśli jednak zależy Ci na równomiernej opaleniźnie, warto pamiętać o tym, żeby wybierać stroje najprostsze w kroju. Dodatkowe paski przy dekolcie, które mają być ozdobą, pozostawią nieestetyczne białe ślady. Będzie je widać jeszcze długo po wakacjach i nie będą dobrze się prezentować na przykład pod sukienką z większym dekoltem. Nosząc strój z ramiączkami, warto przesuwać je co kilkanaście minut lub odpiąć, jeśli jest to możliwe. W miejscach, gdzie jest to dozwolone, można zrezygnować ze stroju całkowicie ;)

https://self-collection.com/swimwear/damska/s-925-b.html

https://self-collection.com/swimwear/damska/s735.html?

Pielęgnacja

Pielęgnacja ciała jest bardzo ważna w przypadku opalania. Dzięki niej można łatwo uniknąć nieestetycznych przebarwień, które pojawiają się w wyniku nadmiernej ilości melaniny. Z pewnością pomoże peeling, który wygładzi skórę i usunie martwy naskórek. Warto do niego dodać olejek, który dodatkowo nawilży ciało. Po peelingu należy rozsmarować na ciele krem do opalania lub olejek z filtrem. Nie można zapomnieć również o... piciu wody. Przynajmniej dwa litry wody w ciągu dnia zapewnią skórze odpowiednie nawilżenie od wewnątrz, które skutecznie wspomoże działanie kosmetyków.

Jak opalić nogi?

Nogi są najbardziej problematyczną częścią ciała, jeśli chodzi o opalanie. Tutaj długotrwałe wystawianie ich na słońce i wytrwałe smarowanie kremami to za mało. Dzieje się tak dlatego, że skóra na nogach jest częściowo pozbawiona gruczołów łojowych, przez co szybko się przesusza. Te istniejące uszkadzamy w czasie depilacji, a niewielką ilość nawilżenia, którą udaje się im wytworzyć zmywamy podczas kąpieli. Dlatego, żeby równomiernie opalić nogi, należy dbać o ich właściwą depilację. Miesiąc przed planowanym opalaniem można zastosować metodę laserową, natomiast bez ograniczeń czasowych jest dozwolona depilacja woskiem lub pastą cukrową. Natomiast całkowicie powinno się zrezygnować z pianki do golenia.

Piękna opalenizna jeszcze długo po wakacjach

No dobrze, tylko co zrobić, żeby uzyskaną z takim trudem równomierną opaleniznę utrzymać na dłużej? Tuż po opalaniu warto wybrać się pod prysznic. Ważne, żeby woda nie była zbyt gorąca, bo wysuszy skórę. Wraz z chłodną, lub nawet zimną wodą należy aplikować na skórę żele substancjami nawilżającymi, a po kąpieli nie można zapomnieć o wtarciu w skórę balsamu po opalaniu. Po powrocie z wakacji powinno się poddawać skórę intensywnemu nawilżaniu oraz robić peeling, który wbrew pozorom nie „zetrze” opalenizny, gdyż ta wcale nie tkwi w naskórku. Wręcz przeciwnie – peeling pomoże jeszcze bardziej ją utrwalić.