Darmowa wysyłka od 150 PLN | Infolinia +48882150712 (pn-pt 8:00 - 16:00)
Swipe to the left

Stroje kąpielowe idealne na basen

Stroje kąpielowe idealne na basen
By Self Team 7 months ago 584 Views No comments

Jednym z miejsc, do których wiele osób jesienią chętnie przenosi realizację swoich sportowych, wodnych pasji, jest basen. Tuż po lecie głowy pełne są wakacyjnych wspomnień i z przyjemnością sięga się po rzeczy przypominające czas urlopowej beztroski. Kostium bikini, który był idealny na plażę, lepiej w tym przypadku zostawić w domu. Jakim strojem zastąpić go, wybierając się na basen?


Krój i wzór odpowiednie do sylwetki

Wybierając strój na basen warto zwrócić uwagę na trzy elementy. Pierwszy z nich to materiał, z jakiego kostium został wykonany. Powinien charakteryzować się odpornością na działanie rozpuszczonego w wodzie chloru. Dobrej jakości strój na basen nie może odbarwiać się pod jego wpływem. Niemile widziane są również szybko pojawiające się przetarcia osłabionego chlorem materiału.

Ważne, by strój kąpielowy był komfortowy w noszeniu i podczas pływania. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Powinien on przylegać do ciała w taki sposób, by nie spadał podczas pływania i jednocześnie nie uwierał oraz nie powodował otarć.

Na komfort użytkowania wpływa również sam krój stroju i to, jak prezentuje się ubrana w niego osoba. Dlatego warto uwzględnić i wyeksponować atuty sylwetki, jednocześnie odwrócić uwagę od słabszych punktów.

Ciemne, jednolite kostiumy wysmuklają sylwetkę. Wyszczupleniu sprzyjają również wszyte pionowo po bokach panele w kontrastowym kolorze, a ukośne przeszycia na brzuchu ukryją nadmiar kilogramów w tej części ciała. Nogi wydłużą głębokie wycięcia, a efekt szerokich bioder można zminimalizować, sięgając po kostium z nogawkami.

https://self-collection.com/base/catalogsearch/result/?q=FLOWERS


Strój kąpielowy na basen – rekreacja

Kobiety lubią wyglądać pięknie i atrakcyjnie w każdej sytuacji. Nawet gdy jest to czas spędzany aktywnie na basenie. Producentom nie brakuje wyobraźni i oferują kostiumy, które spełnią niemal każdą potrzebę użytkowniczki.

Rekreacja na basenie kojarzy się głównie ze sportowym strojem jednoczęściowym. Miłośniczki plażowego bikini z bólem serca myślą o tym, że za chwilę będą musiały wbić się w zabudowany kostium. Z myślą o nich producenci przygotowali modele dwuczęściowe. Takie kostiumy różnią się od klasycznego bikini przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały uszyte, a w ich górnej części wiązania zastąpione są solidnie trzymającymi się ciała ramiączkami. Brak też zbędnych zapięć i ozdób, które mogłyby uwierać podczas aktywności.

Ciekawym kompromisem pomiędzy zabudowanym strojem kąpielowym i dwuczęściowym, jest kostium jednoczęściowy z wycięciami lub transparentnymi panelami. Odpowiedni krój i przeszycia pomogą wymodelować sylwetkę tak, by wyglądała ona kobieco i atrakcyjnie.

https://self-collection.com/base/swimwear/kolekcja-damska/two-piece-swimsuits/


Kostium na intensywny trening

Intensywny trening, którego celem jest doskonalenie umiejętności pływacki i poprawienie wyników sportowych, wymaga innego podejścia do poszukiwania idealnego stroju na basen. Tu liczy się głownie komfort i niezawodność stroju kąpielowego.

Komfort zapewnia przede wszystkim krój stroju dopasowany w sposób nie krępujący ruchu. Im mniej szwów łączy poszczególne elementy kostiumu, tym lepiej – mniejsze jest ryzyko, że przeszycia zaczną uwierać w nieodpowiednim momencie.

Chcąc osiągnąć cele, do których ma doprowadzić intensywny trening, trzeba skupić się wyłącznie na wykonaniu konkretnych zadań. Zsuwające się ramiączka kostiumu, jego skrawek wbijający się w pachwinę, powiększające się podczas pływania wycięcie na biodrze lub rolująca się nogawka potrafią skutecznie wybić z treningowego rytmu. Dopasuj więc strój na basen tak, byś czuła się w nim dobrze i wygodnie.

https://self-collection.com/base/nowa-kolekcja-basenowa/