Stroje kąpielowe to ważna część letniej garderoby, ale mimo to wiele kobiet zadowala się jednym bądź dwoma modelami w swojej szafie i używa ich przy każdej okazji. Tymczasem kostiumy, tak jak wszystkie inne stroje, powinny być dopasowane do okoliczności. Ile tak naprawdę strojów powinna mieć kobieta, aby być przygotowaną na absolutnie każdą ewentualność?

 

Kostium na basen

Nawet jeżeli nie jesteś miłośniczką rekreacyjnego pływania to z pewnością powinnaś posiadać przynajmniej jeden prosty, uniwersalny kostium pływacki. Przyda się on nie tylko do pokonywania długości basenu, ale także wtedy, gdy zechcesz wybrać się do aqua parku, jacuzzi czy też przyhotelowego kompleksu wodnego. Taki kostium jest znacznie bardzie odporny na chlorowaną wodę niż zwykłe bikini. Możesz wybrać jedno- lub dwuczęściowy model. Niezależnie od rodzaju fasonu są to zwykle proste, ale dopasowane stroje. A dzięki grubszym ramiączkom, fiszbinom i usztywnieniom w okolicach biustu są wygodne i stabilne.

 

Strój na plażę

Każda kobieta chce dobrze wyglądać na plaży, dlatego w tym przypadku najczęściej wybierane są kostiumy dwuczęściowe. Dzięki nim można zaprezentować nieco więcej ciała, a fantazyjne kroje i kolory idealnie pasują do klimatu upalnego lata. Jeżeli jednak nie chcesz odsłaniać zbyt wiele albo lubisz aktywnie spędzać czas i czuć się przy tym wygodnie, to zainwestuj w dobry kostium jednoczęściowy. Będziesz wyglądała równie atrakcyjnie, a przy tym zachowasz swobodę podczas pływania i zabaw na plaży.

Kostium do opalania

Mogłoby się wydawać, że kostium do opalania z powodzeniem może być zastąpiony przez plażowe bikini, ale jeżeli jesteś wielką miłośniczką kąpieli słonecznych, powinnaś mieć w zanadrzu także specjalny strój do tego celu. Ciągłe działanie promieniowania będzie miało, w dalszej perspektywie, negatywne skutki dla twojego kostiumu. Powinnaś brać pod uwagę jego ewentualne wyblaknięcie, a także zaplamienie, np. przez kremy czy olejki do opalania. Przeznacz jeden ze swoich strojów tylko do opalania, a nie będziesz musiała się martwić o to, że zniszczysz ulubione bikini.

 

Kostium na imprezę

Wszyscy uczestnicy plażowej imprezy powinni zjawić się na niej w strojach kąpielowych, ale w tym wypadku musisz postawić na coś bardziej fantazyjnego. Strój kąpielowy z wycięciem, kolorowa góra od bikini wiązana na szyi albo prześwitujący, czarny kostium jednoczęściowy. Kiedy dobierzesz do nich odpowiednie dodatki – kapelusz, biżuterię, torbę czy pareo, okaże się, że z powodzeniem zastąpią niejedną standardową sukienkę wieczorową.

 

Stroje zapasowe

Pamiętaj, że nawet solidne i mocne stroje kąpielowe mają swoje granice wytrzymałości, a ciągła ekspozycja ich na trudne warunki – słońce, piasek, chlor czy słoną wodę, może wpłynąć na szybsze niszczenie, dlatego lepiej po każdym użyciu dać im „odpocząć”. Zaopatrz się w co najmniej jeden model zapasowy, gdy jesteś zagorzałą pływaczką oraz dwa lub nawet trzy, jeżeli wybierasz się na dłuższe wakacje do ciepłych krajów. W tym drugim wypadku ma to również tę zaletę, że każdego dnia będziesz mogła stworzyć nową stylizację, bo w końcu nawet najpiękniejszy kostium podczas codziennego noszenia może się wreszcie znudzić.